Zalety wykładzin dywanowych

Zalety wykładzin dywanowych. Wykładzina dywanowa to materiał rolkowy wykonany z włókien syntetycznych i naturalnych przeznaczony do wykańczania podłóg. Składa się z podwójnych warstw. Dolna podstawa może być wykonana z juty, gumy, filcu lub materiału syntetycznego, który ma podwyższoną odporność na wilgoć. Górna może posiadać splot pętelkowy lub strzyżony. Do sypialni sprawdził się puszysta wielowarstwowa wykładzina dywanowa a w salonie wykładzina z krótkim lub strzyżonym włosiem. Estetyczny, miękki w dotyku materiał jest zalecany tam, gdzie są małe dzieci. ponieważ tworzy się w pomieszczeniu atmosferę komfortu i przytulności. Gdzie kupić wysokiej jakości wykładzinę dywanową z opcją montażu. Firma Carpet posiada w sprzedaży duży wybór wykładzin dywanowych, ponadto oferuje doradztwo przy wyborze i profesjonalny montaż. Zawsze stara się dostosowywać do potrzeb swoich klientów, zapewniając wsparcie od momentu powstawania projektu do końca jego wykonania.

Dlaczego warto wykończyć podłogę wykładziną dywanową?

Wykładziny dywanowe nie posiadają łączeń dzięki czemu zachowują jednolitą fakturę. Jeżeli ktoś poszukuje takiego wykończenia podłogi do sypialni czy pokoju dla dzieci może wybrać model z długim włosiem. Jednak na korytarz lub do biura lepiej kupić wykładzinę z krótkim runem. Rosnąca popularność wykładzin dywanowych wiąże się z wyciszeniem, ponieważ zmniejsza ona poziom dokuczliwych i męczących dźwięków, co jest odpowiednie do przyjemnej akustyki w pomieszczeniu. Natomiast izolacja termiczna pozwala na zachowanie ciepła w pokoju, szczególnie podczas chodzenia boso. Miękkość wykładziny sprawia, że kontakt z jej powierzchnią jest bardzo komfortowy.

Osoby użytkujące wykładzinę dywanową docenia ją za to, że kurz, który w niej osiadł nie unosi się do góry i nie przedostaje się do powietrza, a jest to związane z tym, że jego cząsteczki są osadzone we włóknach. Dlatego wszyscy ją polecają jako najbezpieczniejszą dla zdrowia człowieka. Do potwierdzenia tego faktu zostały wykonane badania polegające na porównaniu warunków typowego wyposażenia z wykładziną dywanową oraz podłogą z laminatu i linoleum. Rezultaty są niesamowite, w mieszkaniu z wykładziną dywanową w powietrzu jest o 30% mniej kurzu niż w pomieszczeniach z innymi wykładzinami. Dom staje się czystszy, łatwiej się oddycha, co jest szczególnie ważne dla alergików i osób cierpiących na astmę oskrzelową.

Zalety wykładzin dywanowych:

  • Izolacja cieplna. W pokojach z podłogami wyłożonymi wykładziną dywanową ludziom jest ciepło i wygodnie. Różnica temperatur między głową a stopami nie przekracza 2,5°C. Małe dzieci mogą raczkować i bawić się na podłodze bez ryzyka zachorowania. W pomieszczeniach z takim wykończeniem podłóg koszty ogrzewania są obniżone dzięki minimalnym stratom ciepła.
  • Komfort akustyczny. Wśród materiałów wykończeniowych na podłogę wykładzina dywanowa zajmuje pierwsze miejsce pod względem pochłaniania dźwięku.
  • Bezpieczeństwo. Powłoka jest mocowana ze wszystkich stron za pomocą cokołu i nie ślizga się po podłodze. Maluchy, które uczą się chodzić, czują się pewnie i bezpiecznie.
  • Hipoalergiczność. Materiały użyte do produkcji nie powodują reakcji alergicznych.
  • Łatwość instalacji i konserwacji. Wykładzina dywanowa jest łatwa w czyszczeniu, nie gromadzi brudu.
  • Różnorodność tekstur i odcieni. Możliwości twórcze są nieograniczone.
  • Możliwość zastosowania w każdym pomieszczeniu z wykorzystaniem różnych rodzajów podłoża (beton, parkiet, laminat itp.).

Korzystając z oferty firmy Carpet, nie trzeba samodzielnie montować wykładziny, ponieważ fachowcy posiadający doświadczenie w takich pracach wykonają to sprawnie, nie tylko w domach prywatnych, ale również w szkołach, hotelach, obiektach przemysłowych itd. Jeżeli będzie taka potrzeba można skorzystać z dodatkowych usług jakie posiada w swojej ofercie firma a mianowicie wylewanie mas samopoziomujących.To nie wszystko, istnieje możliwość zamówienia dokonania pomiarów oraz czyszczenia i konserwacji wykładzin dywanowych.

Jak powstają wykładziny dywanowe?

Wykładziny dywanowe to najbardziej udany wybór dla osób lub firm, które chcą wyrazić swoją indywidualność. W zależności od wysokości włosa dywan dzieli się na krótkie, średnie i długie.

Zgodnie z metodą produkcji wyróżnia się trzy rodzaje powłok: tuftowane, igłowane, tkane:

  • Dzięki tuftingowej metodzie produkcji nić z igłą przechodzi przez osnowę, tworząc powierzchowne runo. Produkty tuftowane są droższe, trwalsze, bardziej miękkie. Różnią się rodzajem runa i wzorem.
  • Powłoka igłowana jest najtańsza. Dzięki tej metodzie nitki runa są wbijane igłami w filcową podstawę. Surowy filc przechodzi kolejny, uzyskując stabilność wymiarową i określone właściwości mechaniczne.
  • Wykładzina dywanowa tkana uzyskiwana jest poprzez przeplatanie runa nitkami osnowy.

Większość nowoczesnych wykładzin dywanowych jest wykonana z włókien syntetycznych, takich jak polipropylen, poliamid lub poliester. Innowacyjne technologie pozwalają na tworzenie efektownych wykładzin, które odpowiadają użytkownikom. Wykładzina dywanowa nie ma przeciwwskazań stylistycznych. Długość runa, materiał, kolor i wzór można zobaczyć w każdym wnętrzu: od eko do baroku. Oczywiście, oprócz materiałów składowych, należy uwzględnić również jej kolor. Ważne jest, aby wykładzina harmonijnie wpasowywała się w wystrój pomieszczeń.

W dobrze oświetlonych wnętrzach lepiej się sprawdzają ciemne odcienie. Jeśli ktoś postanowił zastosować naturalne kolory w neutralnych, jasnych odcieniach, wnętrze może się znudzić. Można temu zapobiec, dodając teksturę, z której dokładnie przygotuje się podłoże w naturalnych kolorach. W procesie produkcji wykorzystywane są wyłącznie materiały przyjazne dla środowiska. Dlatego taki materiał może być umieszczony w placówkach dziecięcych i medycznych. Ze względu na to, że podstawa utrzymuje wysoką temperaturę, można ją układać na ogrzewaniu podłogowym.

Oferujemy szeroko zakrojoną pomoc od początku procesu powstawania projektu, aż do zakończenia jego realizacji i obsługi po inwestycyjnej.

Adres

Os. Strusia 4
31-807 Kraków


ul. Popiełuszki 2D
32-050 Skawina

Social Media

All Rights Reserved © 2019 carpet.pl |  SEO by Wild Moose