Okładzina ścienna skuteczne zabezpieczenie ścian

Okładzina ścienna skuteczne zabezpieczenie ścian. Remont mieszkania lub placówki medycznej czy szkolnej wymaga pewnej kreatywności, ponieważ trzeba wykończyć ściany i podłogi. O ile w drugim przypadku wszystko jest łatwiejsze w pierwszym można trochę poeksperymentować? Bo kto powiedział, że PCV dotyczy tylko podłóg? Teraz dostępna jest piękna okładzina ścienna PCV jako skuteczne zabezpieczenie ścian.Tak, to niezawodna warstwa ochronna i ciekawa dekoracja, która przyciąga uwagę wszystkich. Obecnie okładzina ścienna występuje w wielu materiałach: płytki, panele, kamień, ale najbardziej popularnym rozwiązaniem jest znane wszystkim PCV.

Czym jest okładzina ścienna?

Okładzina ścienna służy do zabezpieczenia i ozdabiania ścian i radzi sobie z tym zadaniem doskonale. Najczęściej deweloperzy kładą płytki ceramiczne, ponieważ są odporne na wilgoć i łatwo je umyć. Natomiast płytki cegłopodobne świetnie sprawdzają we wnętrzach urządzonych w stylu industrialnym. A co, jeśli ktoś chce mieć na ścianach (lub ich części) kolorowe wzory? Czy do wyboru pozostaje tylko tapeta, która w pewnych pomieszczeniach nie zda egzaminu?

Na szczęście pojawiła się na rynku okładzina ścienna z trwałej folii PCV. Czy może ona wizualnie naśladować drewno lub płytki? Oczywiście, ponadto jest dostępna w różnych kolorach i wzorach w pasy, figury geometryczne, łąkę pełną kwiatów, deski, cegłę i wiele więcej. Ciekawym sposobem wykańczania ścian jest położenie płyt z betonu architektonicznego lub paneli 3D. Zależy to od przeznaczenia pomieszczenia, oczekiwanego efektu wizualnego a czasami od trendów modowych.

Okładzina ścienna PCV posiada wiele zalet

Okładzina ścienna PCV dostępna jest w arkuszach, co ułatwia docinanie na pożądana długość i następnie przyklejenie do powierzchni ściany. Takie prace montażowe przebiegają szybko i nie wymagają szczególnych umiejętności.Trzeba wcześniej przygotować ścianę to znaczy odpowiednią ją odtłuścić, pamiętając, aby podłoże było suche. W mieszkaniu okładzina ścienna najczęściej jest kładziona w kuchni, łazience i przedpokoju, natomiast w różnych instytucjach na obszernych korytarzach, salach operacyjnych. To materiał wodoszczelny, nie będzie trudności z jego czyszczeniem i będzie służył przez długi czas.

Taka okładzina jest odporna na namnażanie się mikroorganizmów. Folia jest odporna na uszkodzenia mechaniczne, więc czyszczenie jej detergentami nie spowoduje zmian w wyglądzie. Okładzina ścienna z PCV jest ekonomiczna w zakupie a trzeba przyznać, że dokładnie ukrywa wszelkie nierówności występujące na powierzchni. Nie można również zapominać o jeszcze jednej zalecie okładziny ściennej a mianowicie izolacyjności akustycznej.

Okładzina ścienna do wyciszenia pomieszczeń

Ściany dźwiękoszczelne w mieszkaniu? Tak, nowoczesna izolacja akustyczna mieszkań z pojedynczych płytek korkowych dekoracyjnych doskonale wycisza mieszkania. Wielu właścicieli domów jest zainteresowanych rozwiązaniem tak pilnego problemu, jak ochrona pomieszczeń przed niepotrzebnymi dźwiękami i wygłuszanie ścian. Nowoczesne materiały mogą raz na zawsze pozbyć się tego problemu.

Podwyższony poziom hałasu jest jednym z głównych czynników fizycznego zanieczyszczenia naszego środowiska, a z problemem tym nieustannie borykają się nie tylko mieszkańcy współczesnych mega miast, ale także mieszkańcy przestarzałych mieszkań w miastach i miasteczkach. Każdy właściciel przestrzeni życiowej sam, bez większego wysiłku, może wykonać izolację akustyczną ścian i własnymi rękami niezawodnie chronić ściany mieszkania przed przenikaniem niepotrzebnych irytujących dźwięków. Oczywiście korek może być nieodpowiedni do łazienki, dlatego do pomieszczenia narażonego na kontakt z wodą lepiej wybrać okładzinę ścienną PCV.

Przeznaczenie osłon ściennych PCV?

Osłony ścienne PCV są nie tylko wodoodporne, ale występują w wielu ciekawych wzorach i żywych kolorach. Świetnie nadają się do pomieszczeń wilgotnych i wymagających częstego mycia oraz dezynfekowania. Są instalowane w szpitalach, szkołach, przedszkolach, hotelach, prysznicach wspólnych, szatniach itd. Nie ma obawy, że podczas użytkowania pojawią się plamy i zarysowania, ponieważ osłony PCV nadają do obiektów o intensywnym natężeniu ruchu. Koszt remontu będzie o wiele niższy od tradycyjnych materiałów budowlanych do zastosowania na ścianach. Okładziny ścienne mają gładką powierzchnię, nie występują tutaj fugi, dzięki czemu materiał nie zmienia koloru podczas użytkowania. To nie tylko ciekawa ozdoba ścian, zapewniająca różnorodną aranżację, ale funkcjonalna i higieniczna ochrona.

Jak położyć okładzinę ścienną PCV?

Najłatwiejszym materiałem do zamocowania jest okładzina ścienna PCV. Czy trzeba wynająć ekipę montującą? Jeżeli brakuje czasu to na pewno warto skontaktować się z nami. Firma Carpet oferuje profesjonalny projekt i montaż. Nie będzie kucia, szlifowania, kurzu i brudu. Przed przystąpieniem do cięcia okładziny z arkusza, oczyścimy  i odtłuścimy powierzchnię ściany. PCV tniemy na pożądaną długość i przyklejamy do powierzchni ściany. Cała procedura nie wymaga poświęcenia dużej ilości czasu, szybko będzie można przekonać się, że wybór był racjonalny i opłacalny.  

Oferujemy szeroko zakrojoną pomoc od początku procesu powstawania projektu, aż do zakończenia jego realizacji i obsługi po inwestycyjnej.

Adres

Os. Strusia 4
31-807 Kraków


ul. Popiełuszki 2D
32-050 Skawina

Social Media

All Rights Reserved © 2019 carpet.pl |  SEO by Wild Moose