Okładziny ścienne – pomysł na zmianę we wnętrzu

Okładziny ścienne – pomysł na zminę we wnętrzu. Jak można szybko, tanio i oryginalnie zmienić aranżację kuchni lub łazienki? Uda się tego dokonać za pomocą okładziny ściennej, która została uznana przez projektantów za doskonały pomysł na designerskie zmiany we wnętrzu. Jest to również szybki i łatwy sposób na przeprowadzenie remontu w takich pomieszczeniach bez dużych nakładów finansowych. Okładziny ścienne z PCV są odporne na działanie wilgoci, co jest bardzo istotne w miejscach gdzie występuje takie zagrożenie.To, co decyduje o wyborze tego materiału wykończeniowego to ciekawe wzory i kolory. Każdy znajdzie coś dla siebie, mogą to być okładziny ścienne imitujące beton, białą cegłę, kamień, czy płytki ceramiczne.  

Okładziny ścienne – pomysł na zmianę we wnętrzu

Czy położenie okładziny ściennej może stwarzać trudności? Okazuje się, że nie, trzeba tylko zaopatrzyć się w klej montażowy i przykleić je do podłoża. Jeżeli na podłodze położono gres czy terakotę to okładziny będą doskonale z nimi harmonizować tworząc spójność całej aranżacji. Najczęściej to gruby i dość elastyczny materiał, który przyklejany jest do ściany w kawałkach, ale dostępny do zakupu w arkuszach.

Jeżeli komuś przed remontem wydaje się, że dekorowanie ścian jest proste, szybko stwierdzi, że to nieprawda. Poszukując nowych metod ozdabiania i chronienia ścian można zdecydować się właśnie na okładzinę ścienną z PCV, która nie tylko upiększy, ale spełni inną ważną funkcje a mianowicie – izolację ścian wewnętrznych.Teraz można kupić taki materiał w postaci kolorowych pasów, który wniesie do każdego wnętrza wiele pozytywnej energii, uatrakcyjni wystrój i przyciągnie wzrok każdego, kto wejdzie do mieszkania czy placówki medycznej.

Tani sposób na nowoczesne wykończenie ścian

Okleiny ścienne dają duże pole do realizacji nawet najbardziej śmiałych pomysłów aranżacyjnych.To hit, który spotkał się z dobrym przyjęciem zarówno osób prywatnych i projektantów, którym zależało na zaproponowaniu klientowi czegoś szczególnego. Co można o nich powiedzieć? To na pewno materiał praktyczny, wytrzymały, dekoracyjny, prosty w montażu i w atrakcyjnej cenie. Największym uznaniem cieszą się okleiny ścienne odwzorowujące naturalne drewno i cegłę, które w ostatnich latach są niezwykle poszukiwane. Gdy nie ma funduszy na drogie naturalne materiały można zdecydować na okleinę ścienną, która odda dokładnie wszystkie cechy, które są tak cenione. W takich pomieszczeniach jak na przykład kuchnia, łazienka, korytarz często zachodzi potrzeba czyszczenia na mokro. Nie ma problemu, materiał z PCV można utrzymać w idealnej czystości.     

Okładziny ścienne - pomysł na zmianę we wnętrzu

Najważniejsze zalety okładzin ściennych z PCV

  • Prostota instalacji
  • Duża trwałość, nie gorsza niż tradycyjnych płytek ściennych tzw. glazury
  • Wodoodporność
  •  Bez problemów w utrzymania w czystości
  • Ciekawy efekt wizualny.

Dokonując zakupu okładziny ściennej trzeba pamiętać, aby dobrać odpowiedni klej, który pozwoli uzyskać dobry efekt. PCV jest odporny na zabrudzenia może być położony w pomieszczeniach o dużej wilgotności, bez obawy o odklejenie. Nie boi się kontaktu z wodą, dlatego wypada bardzo korzystnie w porównaniu z innymi produktami. Gąbka i dobrej jakości detergent a okleina będzie jak nowa bez żadnych uszkodzeń i zarysowań.

Aby sprawnie przebiegał proces przyklejania okładziny ściennej trzeba odpowiednio przygotować podłoże.To znaczy odtłuścić, zadbać o to, aby było suche i wolne od pyłu. Posiadając materiał z ciekawą fakturą i barwą można w szybki sposób odmienić wygląd danego pomieszczenia. Ważne! Okleinę ścienną można nawet przykleić na starą glazurę. Nie trzeba kupować drogich narzędzi, nie będą potrzebne do montażu. Obejdzie się bez hałasu, szlifowania, fugowania, w kilku prostych krokach można osiągnąć wspaniałą metamorfozę wnętrza.  

Winylowa okleina ścienna, jako dobry pomysł na dekorację wnętrza

Winylowe okleiny ścienne dają możliwość uzyskania ciekawej aranżacji przestrzeni, dotyczy to nie tylko mieszkań prywatnych, ale również użyteczności publicznej. Można stwierdzić, że są to okładziny ścienne obiektowe, produkowane w niezwykle efektownym wzornictwie co w połączeniu z dużą wytrzymałością z powodzeniem zastąpi tradycyjne rozwiązania. Okleiny ścienne z winylu cechują się wysoką jakością oraz różnorodnością wykonania. Jest to materiał bardzo plastyczny, dlatego można go dowolnie barwić i kształtować. Co można dzięki temu uzyskać? Nieograniczone pole do tworzenia nawet najbardziej wymyślnych projektów, okleiny mają duży potencjał designerski.

Jakie wzory i faktury można odnaleźć na okleinach ściennych winylowych? W zależności od upodobań można nabyć wzory oddające wygląd tkaniny, w pięknych odcieniach szarości czy beżu a nawet grafitu i miedzi. Warto zwrócić uwagę na okleiny ścienne strukturalne, które posiadają na przykład ekspresyjne linie zapewniające wnętrzu niepowtarzalny charakter. A może opalizująca okleina ścienna glamour, która wprowadzi do pomieszczenia elegancję w ciekawym kolorze. Ściana z takim wykończeniem nabierze jedynego w swoim rodzaju architektonicznego charakteru. Jeżeli ktoś preferuje wyraziste kolory może również nabyć takie okleiny ścienne, które będą pięknie prezentować się w biurach. Wśród oklein ściennych obiektowych dostępna jest zmywalna okleina w niezwykłych barwach na przykład turkusu, która podkreśli estetykę każdego wnętrza.

Oferujemy szeroko zakrojoną pomoc od początku procesu powstawania projektu, aż do zakończenia jego realizacji i obsługi po inwestycyjnej.

Adres

Os. Strusia 4
31-807 Kraków


ul. Popiełuszki 2D
32-050 Skawina

Social Media

All Rights Reserved © 2019 carpet.pl |  SEO by Wild Moose