Wykładziny kauczukowe – trwałe i wytrzymałe

Wykładziny kauczukowe – trwałe i wytrzymałe. Pojawienie się na rynku nowoczesnych materiałów budowlanych, nowych pokryć podłogowych rozszerza możliwości nadania różnorodności aranżacji pomieszczeń. Opracowano powłoki, które są przeznaczone do miejsc, w których podłogi podlegają dużym obciążeniom. Wykładziny kauczukowe stosowane są w obiektach przemysłowych i użyteczności publicznej, budynkach mieszkalnych i innych obiektach. Wysokie parametry techniczne powłok z kauczuku pozwalają na ich stosowanie w obiektach o dużym natężeniu ruchu ludzi oraz w miejscach, w których istnieją wymagania dotyczące zwiększonego bezpieczeństwa i higieny.

Wykładziny kauczukowe – trwałe i wytrzymałe

Technologie wykorzystywane do produkcji wykładzin kauczukowych umożliwiają ich długotrwałą eksploatację. Poza doskonałymi właściwości ekologicznymi takie wykładziny na podłogę cechują się ekonomicznością. Natomiast ich zwarta powierzchnia jest w stanie wytrzymać duże obciążenia, są niezwykle odporne na ścieranie. Wszystkie cechy charakterystyczne wykładziny kauczukowej przekonały użytkowników do ich zastosowania w różnych obiektach takich jak: szkoły, kliniki, porty lotnicze, biura, sklepy, pociągi jak również często można spotkać je w mieszkaniach.

Obiekty użyteczności publicznej wymagają wyjątkowych materiałów do wykończenia podłogi. Mimo różnorodności produktów dostępnych na rynku, najczęściej wybierane są wykładziny kauczukowe. Dlaczego? Ze względu na naturalne właściwości kauczuku oraz jednolitą strukturę, wykładziny wyróżniają się świetną wytrzymałością na zabrudzenia i wgniecenia. Podłoga pokryta takim materiału jest antypoślizgowa i łatwa w utrzymaniu czystości.

Gdzie najczęściej znajduje zastosowanie wykładzina kauczukowa?

Wymieniono już wiele obiektów, w których z powodzeniem montowana jest wykładzina kauczukowa i sprawdza się doskonale. Miejsca o dużym natężeniu ruchu wymagają takiej wytrzymałej powłoki, dlatego jest ona instalowana na dworcach a także na halach produkcyjnych. Coraz wyższe wymagana higieniczne spowodowały, że wiele firm zainteresowało się wykładziną kauczukową, jako materiałem naturalnym, który nie wydziela trujących substancji, nie zawiera ftalanów i chloru. Wiele szpitali, przychodni zdrowia, laboratoriów jest zadowolonych z tego materiału, który doskonale spełnia swoje funkcje.      

Wykładziny kauczukowe są odporne na odkształcenia i uszkodzenia, dlatego wytrzymują spore obciążenia i częste użytkowanie. Naturalny kauczuk jest materiałem bardzo elastycznym, dlatego podczas chodzenia po nim szybko wraca do swojego pierwotnego kształtu. Ważne! Podczas pożaru nie wytwarza takich substancji jak: chlorowodór, dioksyny, kwas solny i furany.

Wykładziny kauczukowe - trwałe i wytrzymałe

Jakie są rodzaje wykładziny kauczukowej?

Podobne jak wykładzina dywanowa również wykładzina kauczukowa występuje w dwóch rodzajach to znaczy w rolce i w płytkach. Zapewnia to różne możliwości aranżacyjne zarówno dla klientów indywidualnych oraz firm. Wykładzina kauczukowa w rolkach dostępna jest w różnej grubości, natomiast w płytkach posiada wiele oryginalnych struktur oraz kolorów.  

Aby uzyskać oczekiwany efekt wykładzina kauczukowa musi być prawidłowo zamontowana. Należy zadbać o gładkie podłoże, dlatego wskazana jest wylewka (min. 3 mm). Sam proces montażu powinien być wykonywany w odpowiedniej temperaturze (15°C), pamiętając, że wykładzina kauczukowa musi osiągnąć temperaturę podłoża, na którym zostanie zainstalowana.

Jakie są metody montażu? Na przykład na styk, czyli dokładne przycięcie i ułożenie wykładziny. W takich miejscach jak np. sale operacyjne trzeba jednak wybrać inna metodę, czyli łączenie wykładziny na gorąco z użyciem tzw. sznura spawalniczego, ewentualnie masy jednoskładnikowej. Jest to konieczne ze względu na wymogi higieniczne i kontakt podłoża z wodą. Dobrze ułożona wykładzina kauczukowa będzie służyła przez długi czas, zapewniając wnętrzu estetyczny wygląd.

Czy wykładziny kauczukowe to dobra inwestycja?

Praktyczność i wysoka estetyka wnętrza przemawiają za wyborem wykładziny kauczukowej, do wykończenia podłogi. Jej główne zalety to wysoka wytrzymałość i ciekawa struktura. Pozwoli to stworzyć pomieszczenia funkcjonalne i designerskie. Można, więc stwierdzić, że wykładzina kauczukowa jest inwestycją, która będzie procentowała latami.

Czy poza wytrzymałością i ciekawym wyglądem, wykładzina z kauczuku wyróżnia się innymi cechami? To doskonały materiał do wygłuszania pomieszczeń, dzięki czemu rozmowy prowadzone na korytarzu czy też kroki pracowników biura nie będą słyszane w pomieszczeniach. Powtarzając za ekspertami i użytkownikami, można stwierdzić, że wykładziny kauczukowe w pozytywny sposób wpływają na akustykę. Nie można nie podkreślić takiej cechy jak antypoślizgowość, co zapewnia bezpieczeństwo użytkowników jednocześnie podnosząc odczuwanie komfortu. Ponadto kauczuk posiada jednorodną strukturę, dlatego jest łatwy w czyszczeniu.

Czy wykładzina kauczukowa sprawdza się także w domach prywatnych?

Na pewno tak, wiele osób organizuje w domu siłownie, a wykładzina kauczukowa doskonale sprawdzi się w takim miejscu. Posiadany sprzęt nie spowoduje jej uszkodzenia, a mieszkańcy szybko zauważą, jaki komfort zapewnia podczas chodzenia. Wiele osób zachwyconych cechami i wyglądem wykładziny kauczukowej decyduje się na jej położenie w salonie lub w kuchni. Zalety funkcjonalne, niebanalne wzornictwo i kolorystyka będą stanowiły ciekawą wersję wykończenia podłogi. Każdy będzie mógł stworzyć wyjątkową koncepcję aranżacyjną podkreślającą indywidualny charakter. Czy można wykładzinę kauczukową połączyć z innymi elementami wyposażenia wnętrza? Tak jest to stale osiągane, ponieważ powstają harmonijne koncepcje kolorów i wzorów podczas projektowania i produkcji wykładziny.

Oferujemy szeroko zakrojoną pomoc od początku procesu powstawania projektu, aż do zakończenia jego realizacji i obsługi po inwestycyjnej.

Adres

Os. Strusia 4
31-807 Kraków


ul. Popiełuszki 2D
32-050 Skawina

Social Media

All Rights Reserved © 2019 carpet.pl |  SEO by Wild Moose