Wykładziny dywanowe – gdzie kupić?

Wykładziny dywanowe – gdzie kupić? Wykładziny dywanowe zalicza się do grona najpopularniejszych materiałów wykończeniowych w Polsce. Jest to bardzo efektywny sposób na to, by uzyskać ciepłą i przytulną przestrzeń stosunkowo niskim kosztem. W chwili obecnej oferta producentów wykładzin dywanowych jest niezwykle zróżnicowana. Każda osoba bez trudu znajdzie taką wykładzinę, która w pełni będzie odpowiadała jej potrzebom czy zmysłowi estetycznemu. W poniższym artykule wyjaśniamy, jakie są korzyści wynikające z położenia wykładziny dywanowej w domu oraz wyjaśniamy, gdzie można się w nie zaopatrzyć. Zapraszamy serdecznie do wnikliwej lektury. 

Wykładzina dywanowa – co warto o niej wiedzieć? 

Wykładziny dywanowe są stosowane na szeroką skalę w Wielkiej Brytanii a w Polsce spotyka się je przede wszystkim w hotelach i biurach. W Polsce na wykładziny dywanowe decyduje się niewiele osób, jednak warto zdawać sobie sprawę z tego, iż takie wykończenie podłogi posiada całą masę atutów. Oczywiście, wykładzina dywanowa nie sprawdzi się wszędzie, jednakże istnieje mnóstwo okoliczności, w których wykładzina dywanowa okaże się absolutnym strzałem w dziesiątkę. 

Czym jednak tak w rzeczywistości jest wykładzina dywanowa? Należy wskazać, że w trakcie wykańczania podłogi musimy podjąć bardzo ważną decyzję odnośnie wyboru jej twardości. Dostępne rozwiązania dzieli się na twarde i miękkie. Wśród rozwiązań twardych wyróżniamy posadzki drewniane panelowe oraz ceramiczne czy kamienne. Z kolei do rozwiązań miękkich zaliczamy właśnie wykładziny dywanowe a także wykładziny PCV. Każde z nich może być produkowane z wykorzystaniem tworzyw sztucznych, jednakże różnią się one od siebie dość znacząco. Wykładziny PCV wyróżniają się dużym poziomem gładkości oraz ścieralną powierzchnią. Z kolei wykładziny dywanowe wyróżnia chłonna, materiałowa powłoka. 

Powierzchnia wykładziny dywanowej nazywana jest runem. Jest to specjalna plecionka produkowana z włókien. Do produkcji wykładzin dywanowych zdecydowanie najczęściej wykorzystuje się poliamid bądź polipropylen. Niektórzy producenci stosują także runa naturalne wyprodukowane z wełny, trawy morskiej bądź nawet kokosa.  W porównaniu z dywanami miękkimi wykładzina z podobnym runem może nam posłużyć do wykończenia całej podłogi w danym pomieszczeniu, a nie do położenia w określonej części – przykładowo pod łóżkiem. Jest to świetne rozwiązanie będące alternatywą dla tworzenia posadzki z materiałów takich jak drewno, płytki czy panele. 

Jaki podkład wybrać? 

Podkład wykładziny dywanowej ma na celu przede wszystkim wyciszenie oraz wyizolowanie podłogi. W chwili obecnej liczba dostępnych rodzajów podkładów jest bardzo szeroka. Dużą popularnością cieszy się filc, gąbka, guma kauczukowa czy juta. Filc rewelacyjnie sprawdza się w każdym pomieszczeniu. Świetnie je wycisza i ociepla, a dodatkowo nie ulega strzępieniu. Z kolei gąbka będzie świetnym rozwiązaniem, gdy chcemy zastosować je na podłożach wykonanych z kamienia bądź betonu. Na podłożu betonowym zaleca się też gumę kauczukową. W przypadku, gdy w naszym domu jest ogrzewanie podłogowe, możemy zdecydować się na podkład wykonany z juty. Z kolei, gdy postawimy na podkład z gumy kauczukowej bądź gąbki, wówczas musimy zachować dużą ostrożność, ponieważ te materiały mogą wchodzić w bardzo groźne reakcje z środkami chemicznymi stosowanymi do czyszczenia wykładzin. Z tego względu sporo osób rezygnuje ze stosowania tych dwóch ostatnich rodzajów podkładów. 

Naturalne runa 

Wśród run naturalnych znacznym powodzeniem cieszy się wełna. Wynika to przede wszystkim z tego, że nie przyciąga ona kurzu, nie elektryzuje się, jest miękka i przyjemna w dotyku oraz wyróżnia się sprężystością. Ponadto w efektywny sposób zatrzymuje ciepło i wygłusza pomieszczenie. Podobne cechy posiada bawełna. Z roku na rok obserwuje się także wzrost popularności trawy morskiej. Nie ma się co dziwić, ponieważ jest ona antystatyczna i bardzo mocno odporna na wszelkiego rodzaju uszkodzenia. Innym runem naturalnym jest włókno kokosowe. Wyróżnia się tym, że nie elektryzuje się, jest antystatyczne oraz prezentuje się bardzo stylowo. 

Gdzie kupić wykładzinę dywanową? 

W związku z bardzo dużym zapotrzebowaniem na wykładziny dywanowe, liczba firm oferujących tego typu asortyment jest naprawdę bardzo duża. W chwili obecnej bez trudu znajdziemy firmę oferującą wykładziny dywanowe wysokiej jakości w rozsądnej cenie. Należy zaznaczyć, że wykładziny dywanowe możemy zakupić zarówno w sklepach tradycyjnych, stacjonarnych jak i w sklepach internetowych.

Ten drugi rodzaj sklepów zyskuje szczególnie na popularności, ponieważ dzięki nim klienci mogą zamówić ulubione wykładziny dywanowe bez wychodzenia z domu. Wystarczy, że mają komputer bądź telefon ze stałym dostępem do internetu, a zamówienie wykładzin dywanowych zajmie tylko kilka chwil. Kupując wykładziny dywanowe warto także zwracać uwagę na opinie, które posiada dany sklep. Klienci, którzy w przeszłości korzystali z usług danego sklepu, bardzo chętnie dzielą się swoimi spostrzeżeniami, dlatego warto je mieć na uwadze. 

Oferujemy szeroko zakrojoną pomoc od początku procesu powstawania projektu, aż do zakończenia jego realizacji i obsługi po inwestycyjnej.

Adres

Os. Strusia 4
31-807 Kraków


ul. Popiełuszki 2D
32-050 Skawina

Social Media

All Rights Reserved © 2019 carpet.pl |  SEO by Wild Moose